October 5, 2024
Політика

Розбіжності Вашингтона і Пекіна не повинні заважати економічним зв'язкам і співпраці – глава Мінфіну США

Лип 7, 2023

Пекін. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Обмеження, запроваджені США на доступ КНР до низки сучасних технологій, не повинні перешкоджати розвитку економічних і фінансових відносин країн, заявила в п’ятницю американський міністр фінансів Джанет Єллен.

“Ви можете не погоджуватися з цим. Але нам не слід допустити, щоб будь-які розбіжності призвели до непорозуміння, а ті даремно погіршили наші економічні та фінансові відносини”, – цитує Associated Press (AP) її слова із зустрічі з прем’єром Держради КНР Лі Цяном.

“Крім того, ми стикаємося з серйозними глобальними викликами, і у США і Китаю є обов’язок – не тільки перед самими собою, а й перед усім світом – співпрацювати”, – продовжила вона.

Єллен також закликала до чесної економічної конкуренції між США і КНР.

Своєю чергою Лі Цян висловив оптимізм з приводу перспектив поліпшення атмосфери відносин США і Китаю. Однак він не робив вказівок щодо зміни політики КНР, уточнює AP.

Раніше Мінфін КНР у зв’язку з візитом Єллен оприлюднив заяву, згідно з якою Китай сподівається, що США докладуть зусиль до формування сприятливої атмосфери для розвитку торговельно-економічного співробітництва. Мінфін повідомив, що візит Єллен 6-9 липня є “заходом, спрямованим на реалізацію важливого консенсусу, досягнутого на зустрічі глав держав Китаю та Сполучених Штатів на Балі, і зміцнення зв’язків та обмінів у фінансовій сфері між двома країнами”.

Телеканал CNN, коментуючи майбутній візит Єллен, писав, що жодних “значних проривів” не очікується.

7 жовтня минулого року Мінторг США заборонив продаж Китаю найсучасніших чипів, а також обладнання, комплектувальних і програмного забезпечення для їхнього виробництва, особливу увагу приділили технологіям, пов’язаним зі штучним інтелектом і з потенційним військовим застосуванням. Однак для ефективного застосування санкцій проти Китаю США були потрібні обмеження з боку японської Tokyo Electron Ltd і нідерландської ASML Holding.

Згодом Нідерланди і Японія погодилися приєднатися до таких обмежувальних заходів США і припинити експорт апаратури для виробництва мікросхем до Китаю. У Пекіні своєю чергою розкритикували кроки цих трьох країн.