Альтернативні шляхи експорту українського зерна не замінять "Чорноморську зернову ініціативу" – DEIK
Київ. 15 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Альтернативні шляхи вивезення зерна з України, зокрема, через річкові порти на Дунаї, не можуть замінити “Чорноморську зернову ініціативу”, тому терміново потрібно знову досягти домовленості щодо зернового коридору, вважає президент Ради із зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини (DEIK) Рушен Четін.
“Після закриття зернового коридору спостерігається інтенсивний трафік, оскільки всі судна зосереджуються біля Ізмаїла, Рені та Кілії – у портах, пов’язаних із гирлами річки Дунай. Звідси немає відправки великими кораблями в Африку чи Китай. Терміново потрібно знову досягти угоди щодо зернового коридору”, – процитував його Bloomberg.
Коментуючи ситуацію з обстрілом Росією суховантажу “Сукра Окан”, що прямував до порту Ізмаїла, Четін нагадав, що під час цього інциденту жертв не було.
“З іншого боку, вони (російська сторона – ІФ-У) зробили заяву в тому сенсі, що кожен із кораблів, які прибувають, які прямують в Україну, може нести військові боєприпаси, оскільки і українська сторона, і російська сторона перебувають в умовах бойових дій. Така загроза виникла вперше, вона може повторитися. Ви маєте бути обережними”, – порадив Четін.
За його інформацією, після закриття зернового коридору на морі спостерігається інтенсивний рух, усі судна переповнені з боку Ізмаїла, Рені та Клії, у портах, пов’язаних із гирлами Дунаю.
Відповідаючи на запитання про перспективи транспортування української сільгосппродукції альтернативними маршрутами, окрім маршруту зернового коридору, Четін висловив упевненість, що це неможливо.
“Це неможливо. Оскільки це річкові порти, у них не можуть заходити великі судна, тому що в них глибина до певних метрів. Звідси немає відправки великими кораблями в Африку або Китай. Потрібно терміново укласти нову угоду щодо зернового коридору”, – наголосив він.
Президент DEIK наголосив, що невизначеність з експортом української агропродукції впливає на економіку, що “зачіпає країни Чорного моря, це зачіпає Європу”.
“На мій погляд, війна не закінчиться найближчим часом”, – додав він.
Джерело: https://www.bloomberght.com/atilla-benli-ye-yeni-gorev-2336521