November 25, 2024
Економіка

Близько третини українців прохолодно ставляться до чоловіків, які залишилися в Україні й не пішли воювати, а також тих, хто виїхав із дітьми за кордон – опитування "Рейтингу"

Сер 23, 2023

Київ. 23 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Понад третина (36%) українців заявляють про прохолодне ставлення до чоловіків призовного віку з дітьми, які під час повномасштабної агресії РФ проти України виїхали за кордон, свідчать результати соціологічного дослідження до Дня Незалежності “Уявлення про патріотизм та майбутнє України”, проведеного агентством “Рейтинг” 16-20 серпня 2023 року й оприлюдненого в середу.

Про тепле ставлення до них заявили 37%, про нейтральне – 26%.

До чоловіків, які виїхали з України без дітей, прохолодно ставляться 70% респондентів, тепло – 13%, нейтрально – 16%.

При цьому до чоловіків призовного віку, які залишилися в Україні і наразі не перебувають на фронті, прохолодно ставляться 30%, тепло – 39%, нейтрально – 32%.

Водночас до студентів, які виїхали за кордон, домінує тепле ставлення (60% проти 16%), як і до старших людей, які виїхали (78% проти 6%), і до жінок із дітьми (83% проти 5%). А ось до жінок без дітей, які виїхали за кордон, прохолодно ставляться 27% опитаних, тепло – 47%, нейтрально – 25%.

До внутрішньо переміщених осіб, які залишилися в Україні, 85% ставиться тепло, холодно – лише 5%.

Жінки демонструють прохолодніше ставлення до більшості категорій, проте розрив із чоловічою оцінкою зазвичай зовсім несуттєвий, окрім ставлення до чоловіків, які виїхали за кордон і з дітьми, і без них, серед жінок-біженок. Також жінки трохи тепліше, ніж чоловіки (але несуттєво) ставляться до біженців-студентів і старшого покоління.

Опитування проводилося методом CAWI (Computer Assisted Web Interviewing) серед 6050 респондентів, зокрема 700 внутрішньо переміщених осіб, які перебувають в Україні, і 750 біженців з України. Структура масиву відображає структуру населення України станом на початок 2022 року. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 для всього масиву даних становить не більше ніж 1,5%, для підмасивів (ВПО і біженці) – не більше ніж 4%.