"Велта" заснувала Асоціацію титанової промисловості, що підписала меморандум про співпрацю з РНБО
Київ. 16 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група компаній “Велта” з активами з видобутку титановмісних руд у Новомиргороді (Кіровоградська обл.) вийшла із засновників Національної асоціації видобувної промисловості України і заснувала Асоціацію титанової промисловості України (АТПУ), головним завданням якої буде створення повного циклу переробки титанової сировини в Україні.
Згідно з інформацією компанії, АТПУ створена для захисту національних інтересів і підвищення рівня обороноздатності.
“У нас є сировина, інноваційні технології, кваліфіковані працівники – все, щоб виробляти власний металевий титан не лише для України, а й для всього світу”, – наголошується в декларації про створення асоціації.
В іншій інформації повідомляється, що АТПУ та Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України уклали меморандум про співпрацю із розвитку титанової промисловості. Документ підписали керівник апарату РНБО Андрій Зюзь і президент АТПУ Андрій Бродський.
При цьому уточнюється, що метою угоди є створення в Україні цілісної державної стратегії розвитку титанової галузі, яка визначала б пріоритетні напрями, етапи розвитку галузі з урахуванням захисту національних інтересів в економічній сфері та підвищення рівня обороноздатності держави.
Своєю чергою на сайті РНБО констатується, що апарат РНБО та АТПУ уклали Меморандум про співпрацю у створенні сприятливих умов для розвитку титанової галузі, ефективного використання природних ресурсів, економічного потенціалу та підвищення рівня обороноздатності держави.
Сторони аналізуватимуть можливості посилення позицій української титанової промисловості на галузевих світових ринках і використання її потенціалу для потреб оборонно-промислового комплексу України; братимуть участь у розробленні нормативно-правових актів із питань розвитку галузі, плануванні та реалізації заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для інтенсифікації її розвитку тощо.
“Титанова галузь має стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави”, – наголосив Андрій Зюзь, додавши, що координація та поєднання ресурсів і зусиль апарату РНБО та АТПУ сприятиме досягненню цієї мети.
Цілі та пріоритети розвитку титанової галузі України як стратегічної галузі економіки визначено рішенням РНБО від 16 липня 2021 року “Про стимулювання пошуку, видобутку та збагачення корисних копалин, що мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави”, введеним у дію Указом президента України від 23 липня 2021 року № 306.
Джерела: https://www.facebook.com/velta.ua/
https://www.rnbo.gov.ua/ua/Diialnist/6553.html