До резерву держслужби на деокупованих територіях подано вже понад 1,6 тис. заяв – Мінреінтеграції
Київ. 16 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – З початку роботи системи “Резерв для державної служби на деокупованих територіях” подано вже понад 1,6 тис. заяв громадян, повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.
“Від початку роботи інформаційно-комунікаційної системи реєстрації кадрового резерву свої анкети там розмістили понад 1 600 охочих. З них 80% заявників – чоловіки”, – йдеться в повідомленні пресслужби міністерства.
Зазначається, що 1,5 тис. кандидатів уже зараховано до резерву, і далі вони проходитимуть професійне навчання.
У відомстві нагадали, що під час відбору на посаду пріоритети мають: ветерани війни; внутрішньо переміщені особи; особи, які раніше обіймали такі самі посади; особи, які мають досвід роботи у сфері реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Як повідомлялося, 23 травня Кабінет Міністрів схвалив механізм формування резерву співробітників державних органів для роботи на деокупованих територіях. Пріоритетне право матимуть, зокрема, ветерани війни, внутрішньо переміщені особи, а також особи, які раніше обіймали ці посади. 3 липня на сайті НАДС запущено інформаційний розділ про резерв працівників державних органів для деокупованих територій України.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив, що існує потреба в 30 тис. учителів для роботи на майбутніх деокупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Пізніше в Міносвіти заявили, що почали формувати кадровий резерв для деокупованих територій, і пообіцяли збільшення зарплати.
Голова НАДС Алюшина заявила про потребу більше ніж у 10 тис. управлінців для держслужби на всі території, де нині тривають бойові дії.
Постійний представник президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що для забезпечення держуправління в Криму після його деокупації Україні необхідно буде створити місцеві військові або військово-цивільні адміністрації та залучити майже 50 тисяч кадрових працівників.