November 5, 2024
Політика

Кількість оформлених декларацій NCTS на в'їзд в Україну в липні підскочила майже вдвічі

Сер 14, 2023

Київ. 14 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державна митна служба в липні зафіксувала зростання кількості завершених в електронній транзитній системі NCTS (New Computerized Transit System) декларацій із доставки товарів на українські митниці на 91,2% проти червня – до 738, йдеться в повідомленні Мінфіну.

Згідно з ним, загалом за десять місяців “митного безвізу” оформлено понад 15 тис. транзитних декларацій у системі NCTS: 12 363 на виїзд і 2 653 на в’їзд.

Що стосується декларацій NCTS, то в липні в країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було завершено 3 196 переміщень, розпочатих в Україні, що всього на три більше, ніж у червні.

Уточнюється, що станом на кінець липня 2023 року підприємствам надано 49 авторизацій на застосування транзитних спрощень, із них 27 авторизацій на використання спільної гарантії (зокрема 8 – на збільшення розміру референтної суми спільної гарантії та 1 – на використання спільної гарантії зі зменшенням розміру референтної суми до 30).

Крім того, 18 авторизацій на об’єкти авторизованих вантажовідправників і вантажоодержувачів, а також чотири авторизації на використання пломб спеціального типу, а ще понад 20 заяв від підприємств перебувають на різних етапах розгляду.

Згідно з інформацією, з моменту запуску вебсервісу електронного подання гарантій для застосування під час спільного транзиту наприкінці квітня-2023 кількість користувачів-гарантів сягнула п’яти, а кількість зареєстрованих гарантій – 23 загальних і понад 280 індивідуальних.

Як повідомлялося, з 1 жовтня 2022 року Україна приєдналася до Конвенції про процедуру спільного транзиту і розпочала міжнародне застосування NCTS – комп’ютеризованої системи транзиту. Україна стала 36 країною-учасницею конвенції. Конвенція про процедуру спільного транзиту стала частиною національного митного законодавства.

Українські підприємці отримали переваги під час постачання й транзиту товарів територією 35 країн-учасниць конвенції (27 держав ЄС, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія, Велика Британія, Туреччина, Північна Македонія, Сербія).