Мірзійоєва переобрано президентом Узбекистану
Ташкент. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Чинний президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв здобув перемогу на дострокових виборах глави держави, що відбулися минулої неділі. За даними ЦВК, на дострокових виборах він набрав 87,5% голосів, повідомив глава Центрвиборчкому Зайніддін Нізамходжаєв.
“За попередніми даними, за Мірзійоєва віддали свої голоси 13 млн 625 тис. 055 осіб, або 87,5% виборців серед тих, хто взяв участь у голосуванні”, – сказав глава ЦВК на брифінгу в понеділок.
Відповідно до статті 35 закону “Про вибори президента Республіки Узбекистан”, це дає право вважати його обраним главою держави.
На вибори президента було зареєстровано понад 19,5 млн виборців Узбекистану. У виборах взяли участь 15 млн 671 тис. 405 виборців. Достроково в період із 28 червня до 5 липня проголосували понад 800 тис. виборців, зокрема приблизно 188 тис. за кордоном.
На посаду президента Узбекистану претендували чотири кандидати, зокрема чинний глава держави Шавкат Мірзійоєв, кандидатуру якого висунув Рух підприємців і ділових людей – Ліберально-демократична партія Узбекистану (УзЛіДеп). Його кандидатуру також підтримала Демократична партія “Міллій тікланіш” (“Національне відродження”).
Народно-демократична партія висунула свого лідера Улугбека Іноятова, Екологічна партія – голову Абдушукура Хамзаєва, Соціал-демократична партія “Адолат” (“Справедливість”) – першу заступницю голови Верховного суду Узбекистану Робахон Махмудову.
У підсумку, за попередніми даними ЦВК, за кандидата від НДПУ проголосували 649 тис. 116 виборців (4,2%), за представника “Адолат” – 693 тис. 634 (4,43%), кандидат від Екологічної партії отримав 585 тис. 714 голосів (3,74%).
За даними ЦВК, остаточні підсумки виборів, що відбулися 9 липня, буде оголошено протягом десяти днів.
На попередніх президентських виборах 24 жовтня 2021 року за Мірзійоєва, висунутого кандидатом на цю посаду УзЛіДеп, проголосували 80,12% виборців.
Нинішні президентські вибори стали першими після внесення поправок до Конституції, що передбачають продовження терміну повноважень президента з п’яти до семи років. За конституційним законом чинний глава держави Мірзійоєв, який обіймає посаду другий термін, може знову балотуватися на цю посаду.