Нафтові бенчмарки рухаються різноспрямовано, Brent біля $84 за барель
Київ. 18 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту еталонних марок не показують єдиної динаміки ввечері в п’ятницю і вперше з червня завершують тиждень у мінусі.
Жовтневі ф’ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 17:51 кч подешевшали на $0,13 (0,15%) – до $83,99 за барель.
Котирування ф’ючерсів на WTI на вересень на торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до зазначеного часу підвищилися на $0,03 (0,04%) – до $80,42 за барель.
За даними FactSet, американський бенчмарк близький до того, щоб подешевшати на 3% за підсумками тижня. Тижневе зниження вартості Brent може становити 3,2%.
Тиск на котирування чинять побоювання щодо ринку нерухомості Китаю, які знову виникли, і серія слабких макроекономічних даних із цієї країни.
Водночас аналітики вважають, що споживання нафти в КНР залишиться високим, зазначає MarketWatch. “Ведмеді” на нафтовому ринку “більше не покладають сподівань на рецесію в США, а ставлять на колапс китайської економіки, яка, всупереч очікуванням ослаблення попиту, як і раніше, поглинає багато нафти і дизеля”, – наводить мережеве видання слова старшого ринкового аналітика Price Futures Group Філа Флінна.
Зі свого боку, фахівець RBC Capital Markets зі стратегії на сировинних ринках Майкл Тран у п’ятницю зазначив, що “хоча китайські макродані останніми тижнями розчаровують, статистика кінцевого споживання продуктів переробки має далеко не жахливий вигляд”.
“Запаси нафтопродуктів у Китаї невеликі, і нехай резерви дизпального останнім часом відскочили від нещодавнього мінімуму, запаси бензину скорочуються 13 тижнів поспіль, – заявив Тран. – Попит досить високий, щоб запаси нафтопродуктів залишалися переважно невеликими навіть на тлі помітного зростання завантаження переробних потужностей із моменту завершення сезону ремонтів у червні”.