October 31, 2024
Політика

На рішення повернутися в Україну з-за кордону найбільше впливають фактори безпеки, емоційного зв'язку з Батьківщиною та возз'єднання із сім’єю – дослідження

Лип 25, 2023

Київ. 25 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На рішення повернутися в Україну із-за кордону найбільше впливають чинники відновлення безпеки у своєму регіоні, емоційний зв’язок із Батьківщиною та прагнення возз’єднання з родиною, повідомляє аналітик Громадянської мережі “ОПОРА” Анастасія Романюк.

“Якщо говорити про те, чим керуються українці щодо того, коли саме вони повернуться в Україну, то є три найпопулярніші чинники, які спонукають до повернення. Перше – це емоційний зв’язок із Батьківщиною, друге – відновлення безпеки у своєму регіоні і третє – це возз’єднання з сім’єю”, – сказала вона під час презентації та обговорення результатів досліджень щодо міграції, медіаспоживання та громадсько-політичної активності вимушених переселенців у Медіацентрі “Україна – Укрінформ”.

Аналітик “ОПОРИ” також зазначила, що для респондентів молодого віку важливим фактором є наявність роботи в Україні, для старшого – відновлення безпеки в їхньому регіоні. Також для респондентів старше 51 року найбільш вагомим є емоційний зв’язок з Україною.

Згідно з результатами проведеного дослідження, 33% опитаних уважають, що для повернення в Україну важливими факторами є не лише формальне скасування воєнного стану, а також безпека в регіоні та емоційний зв’язок із Батьківщиною (43%) й відновлення зв’язку з родиною (38%).

Більшість опитаних (67%) стверджує, що планує повертатися в Україну. Із них 12% планують повернутися найближчим часом, 20% хочуть ще почекати, 35% мають намір повернутися в Україну після завершення війни.

Не планують повертатися 18% респондентів: із них 17% хочуть залишитися в країні, в якій вони перебувають зараз, 1% – переїхати в іншу країну.

Найбільше хочуть повернутися в Україну переселенці, які перебувають у Великій Британії (75%) та Чехії (75%). Найменше – в Угорщині (65%) та Ізраїлі (56%). Найбільше хочуть залишитися в країні перебування українці, які опинилися в Ізраїлі (26%) та Німеччині (20%).

Дослідження “Медіаспоживання та громадсько-політична активність українців за кордоном” було проведене за аналітичними напрацюваннями й на замовлення Громадянської мережі “ОПОРА” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Опитування було проведене соціологічною групою “Рейтинг” протягом 8 квітня – 19 травня 2023 року у Великій Британії, Ізраїлі, Іспанії, Іспанії, Німеччині, США, Угорщині та Чехії.

Метою дослідження було виявити рівень залученості та інтересу до політичного та громадського життя України серед українців за кордоном. Це опитування складалося з трьох частин, до якого входило онлайн-опитування 1000 респондентів щодо громадсько-політичної активності, онлайн-опитування 2000 респондентів щодо медіаспоживання, а також 43 глибинні інтерв’ю.

Джерело: https://www.oporaua.org/report/viyna/24756-doslidzhennia-mediaspozhivannia-ta-gromadsko-politichna-aktivnist-ukrayintsiv-za-kordonom?utm_source=%D0%97%D0%9C%D0%86&utm_campaign=e20f2f54a7-EMAIL_CAMPAIGN_2017_10_11_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_830d5162b4-e20f2f54a7-642048403