November 24, 2024
Політика

Нічна атака росіян призвела до пошкодження мереж у Львівській та Дніпропетровській областях – "Укренерго"

Сер 15, 2023

Київ. 15 серпня. ЕНЕГОРЕФОРМА – Нічна ракетна атака росіян призвела до пошкодження мережі у Львівській області, де тривають аварійно-відновлювальні роботи, повідомила НЕК “Укренерго”.

Згідно з її оновленням у телеграм-каналі у вівторок, також було пошкоджено мережі в Дніпропетровській області, але всі споживачі наразі з електроенергією.

У компанії уточнили, що внаслідок обстрілів росіян є також нові пошкодження в мережах у Донецькій, Сумській, Харківській та Херсонській областях. Загалом знеструмленими через бойові дії залишаються 404 населені пункти.

Водночас кількахвилинне відключення споживачів у Львівській області 14 серпня в компанії пояснили технічним ускладненням у роботі лінії 330 кВ через порушення правил безпеки водієм сільгосптехніки, який працює біля лінії.

Через технічні ускладнення також були збої в роботі двох повітряних ліній у Київській області, обійшлося без знеструмлень споживачів.

Міненерго у своєму телеграм-каналі уточнило, що через пошкодження вимикалася лінія 330 кВ, що живить Чорнобильську АЕС. Місце пошкодження було виявлено на території Білорусі. Інша ПЛ 330 кВ у Київській області відключалася через падіння дерева. Крім того, через пошкодження обладнання відключалася підстанція 220 кВ в Івано-Франківській області.

“Укренерго” зі свого боку звернуло увагу, що 14 серпня максимум споживання збільшився одразу на 7% порівняно з показником неділі 13 серпня і на 2,4% порівняно з попереднім робочим днем 11 серпня.

Причиною цього назвали початок робочого тижня, повернення спеки та майже одночасне увімкнення кондиціонерів по всій країні. Водночас там акцентували увагу на тому, що для енергосистеми 7% збільшення максимуму споживання на добу – це необхідність швидко увімкнути щонайменше три додаткові блоки на теплових електростанціях, кількість яких обмежена.

За даними сайту ENTSO-E, на вівторок майже на 7% зріс імпорт електроенергії – до 5873 МВт-год. Він здійснюється з Молдови (1732 МВт-год). Польщі (1230 МВт-год) і Словаччини (2911 МВт-год). Системний оператор при цьому зазначає, що в окремі години загальна потужність імпорту становить 1048 МВт (за максимальної 1200 МВт).

Джерело: https://t.me/energyofukraine

https://t.me/Ukrenergo