October 18, 2024
Економіка

Сланцевий сектор США перестає зростати на тлі низьких цін на енергоносії – ЗМІ

Чер 26, 2023

Даллас. 26 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американські компанії, що видобувають нафту і газ на сланцевих родовищах, припинили нарощувати активність через порівняно низькі ціни на сировину і збільшені витрати, пише Financial Times із посиланням на різні статдані.

Так, індекс ділової активності в сланцевому секторі, що відслідковує Федеральний резервний банк Далласа, вказав на нульове зростання в другому кварталі – це найгірший показник з 2020 року. Фінінститут відповідає за ключовий нафтовидобувний регіон у США, у ньому працюють близько 150 нафтогазових компаній.

Тим часом опублікований у п’ятницю щотижневий звіт Baker Hughes вказав на скорочення кількості діючих видобувних установок у США за підсумками восьмого тижня поспіль, до 682 одиниць. За шість місяців показник впав більш ніж на 100 одиниць.

Ціни на природний газ у США зараз перебувають нижче позначки в $3 за 1 млн британських теплових одиниць (BTU), хоча рік тому котирування перевищували $6. Нафта марки Brent торгується в районі $74 за барель, знизившись за останній рік більш ніж на третину. За оцінками HSBC, у середньому нафтовидобувні компанії цього року будуть беззбитковими за ціни $66 за барель.

Тим часом обсяги видобутку нафти в Сполучених Штатах зростають, головним чином, завдяки активному освоєнню Пермського басейну, і можуть досягти історичного максимуму в поточному році, за прогнозами Міненерго США. Однак FT зазначає, що спостережуване зростання є наслідком рішень, прийнятих компаніями кілька місяців тому, коли ціни на енергоносії були вищими, і це зростання може виявитися короткостроковим.

Тиск на сектор також чинять збільшені за час рекордної інфляції витрати. “Витрати на все різко зросли, тоді як ціни (на енергоносії – ІФ-У) залишаються низькими”, – зазначив один із керівників компаній, які взяли участь в опитуванні ФРБ Далласа.

Крім того, експерти вказують на зниження продуктивності свердловин на низці родовищ, включно з Bakken і Eagle Ford, які раніше багато в чому забезпечували зростання видобутку в країні.

Аналітики зазначають, що активність у нафтогазовому секторі США може повернутися, якщо ціни зростуть у другому півріччі, однак із урахуванням очікуваної рецесії такий сценарій видається сумнівним.

“Ми не знаємо, чого очікувати, – зазначив респондент опитування ФРБ Далласа. – Максимуми були занадто високими, а мінімуми – занадто низькими”.