Стефанчук звернувся до спікера парламенту Словаччини у зв'язку з нещодавніми заявами про намір продовжити ембарго на імпорт українського зерна після 15 вересня
Київ. 1 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова Верховної Ради (ВР) Руслан Стефанчук звернувся до спікера словацького парламенту Бориса Коллара з проханням зрозуміти, яку загрозу для безпеки України несе продовження заборони на імпорт української сільгосппродукції.
“Шановний пане спікере Борисе Колларе! Сьогодні ЗМІ повідомляли, що ви закликали уряд Словаччини разом із Польщею та Угорщиною продовжити заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня. Дорогий друже, я точно знаю, що ви справжній друг України. (…) Тому я звертаюся до вас із проханням зрозуміти, що запровадження таких обмежень не лише суперечить вимогам ЄС, а й становить суттєву загрозу безпеці України”, – написав Стефанчук у твіттері.
Він наголосив, що так само вчинила Росія, перекривши значну частину експорту після повномасштабного вторгнення в Україну.
“Тож запровадження вищезазначених обмежень нашими країнами-партнерами буде не лише недружнім кроком, а й фактично поставить під загрозу аграрний сектор України в найважчий момент. Адже саме за кошти, отримані від продажу нашого зерна, ми фінансуємо нашу армію, а відтак і нашу спільну Перемогу”, – зазначив він.
Стефанчук попросив у Коллара підтримки та закликав докласти зусиль для допомоги Україні.
“Зараз час єдності, а не суперечок”, – резюмував він.
Як повідомлялося раніше, Коллар звернувся до глави уряду з вимогою після закінчення у вересні терміну дії ембарго Європейського Союзу приєднатися до закриття кордонів Польщею та Угорщиною для імпорту українського зерна, побоюючись його напливу і ризику підвищення цін. При цьому він наголосив, що не йдеться про припинення транзиту.
Єврокомісія 5 червня продовжила до 15 вересня обмеження експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини, однак дозволила транзит цих товарів до зазначених країн.
Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телуш заявив у п’ятницю, що країни так званої коаліції цих п’яти прифронтових країн вимагають продовження обмежувальних заходів до кінця року. Україна категорично проти цього рішення.
Джерело: https://twitter.com/r_stefanchuk/status/1697327644612653377