November 8, 2024
Політика

Тисячі авторів у США вимагають від творців нейромереж компенсацій за використання їхніх робіт

Лип 19, 2023

Нью-Йорк. 19 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Понад 8 тис. авторів підписали звернення до лідерів технологічних компаній, включно з Microsoft Corp., Meta Platforms Inc. і Alphabet Inc., попросивши не використовувати їхні роботи для тренування систем штучного інтелекту (ШІ) без дозволу або компенсацій.

Звернення опублікувала Гільдія авторів – найбільша в США професійна організація письменників. Свої підписи під ним залишили такі відомі автори, як Джеймс Паттерсон, Маргарет Етвуд і Джонатан Франзен, повідомляє газета The Wall Street Journal.

Підписанти зазначають у листі, що ШІ-системи “імітують і механічно повторюють” їхню мову, стиль, історії та ідеї.

“Мільйони книжок, статей, нарисів і віршів, захищених авторським правом, стали “їжею” для нейромереж, нескінченною їжею, за яку ніхто не платить, – ідеться у зверненні. – Ви витрачаєте мільярди доларів на розробку ШІ-технологій. Було б справедливо заплатити нам за використання наших творів, без яких штучний інтелект був би банальним і винятково обмеженим”.

Серед інших адресатів звернення авторів – International Business Machines, OpenAI, розробник популярного чат-боту GPT, а також Stability AI.

Для навчання нейромереж, зокрема чат-ботів GPT і Bard (розроблений Google), використовуються великі обсяги текстових даних з інтернету. При цьому часто невідомо, чи мають компанії право використовувати певні дані, зазначає WSJ.

Минулого місяця газета писала, що представники великих медіа вивчають, якою мірою їхній контент використовується для навчання нейромереж, і обговорюють можливість створення коаліції для спільного вирішення проблем, пов’язаних із впливом ШІ-рішень на галузь.