October 21, 2024
Політика

У НАДС оприлюднили рекомендації для фахівців з управління персоналом щодо мотивації співробітників на публічній службі

Сер 29, 2023

Київ. 29 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Національному агентстві з питань державної служби (НАДС) оприлюднили рекомендації для фахівців з управління персоналом щодо мотивації співробітників на публічній службі.

“Чому потрібно підтримувати мотивацію працівників? Через втому та перманентний стрес, викликаний повномасштабною війною, у працівників знижується мотивація працювати. У такі кризові моменти складно зосередитися на робочих завданнях та спостерігається втрата продуктивності. Тож перед фахівцями з питань управління персоналом стоїть виклик – як підтримати працівників та допомогти їм?”, – ідеться в повідомленні пресслужби НАДС.

У відомстві зазначили, що перше, про що потрібно подбати, – це продумати програму мотивації. Зокрема, першою рекомендацією є стимулювання працівників до співпраці та підтримка позитивної атмосфери.

“Переконайтеся, що всі працівники розуміють місію, візію та цінності органу публічної влади. Це сприятиме командотворчому процесу, адже всі працюватимуть на спільний результат та матимуть однакові ціннісні орієнтири. Стимулюйте комунікацію між працівниками як на робочих зустрічах, так і поза ними. Допомагайте в організації тимбілдингу та спільних проєктах”, – ідеться в рекомендаціях.

Також наголошується, що неформальна взаємодія між колегами може сприяти створенню простору для командної роботи або відпочинку, а волонтерство та інші заходи, що наближають країну до перемоги, посилять співпрацю і створять позитивну атмосферу в колективі.

“За потреби організовуйте навчання, тренінги та семінари, спрямовані на розвиток навичок співпраці та командної роботи. Усе це допоможе зміцнити комунікацію та співробітництво, підтримати командний дух і підкреслити важливість спільної роботи”, – заявляють у НАДС.

Друга рекомендація – заохочення ініціативи та відзначення досягнень.

“Створюйте в органі організаційну культуру, де зміни та новаторство цінуються та підтримуються на всіх рівнях, а вислів “ініціатива карається” викорінюється назавжди. Важливо, щоб працівники відчували, що до запропонованих ними ідей дослухаються, а ініціативи підтримують”, – заявили в Нацагентстві.

Третя рекомендація – запровадження практики надання зворотного зв’язку.

“Переконайтеся, що всі працівники розуміють важливість і переваги надання зворотного зв’язку. За потреби організовуйте внутрішнє навчання для працівників з навичок надання та отримання зворотного зв’язку. Важливо: зворотний зв’язок має бути конструктивним, адекватним, надаватися вчасно та бути спрямованим на покращення та оптимізацію робочого процесу”, – зазначають у відомстві.

Четверта рекомендація – стимулювання навчання та професійного розвитку.

“Розвивайте різні форми навчання та стимулюйте працівників до саморозвитку. Адже коли співробітники відчувають, що їхній розвиток важливий для органу, вони більш залучені до своєї роботи і мотивовані досягати високих результатів”, – вважають у НАДС.

Також пропонується формувати перелік наявних програм підвищення кваліфікації та інформувати працівників про можливість навчання за такими програмами.

П’ята рекомендація – допомога у створенні безбар’єрного робочого простору.

“Розвивайте та підтримуйте баланс між роботою та особистим життям. Вивчайте потреби у встановленні гнучкого режиму робочого часу чи віддаленої роботи, щоб працівники могли обрати для себе комфортний графік роботи. (…) Вибудовуйте систему внутрішніх комунікацій, що задовольнятиме потреби працівників в отриманні інформації. За можливості, організовуйте місця для харчування та відпочинку, простір для відновлення психологічної рівноваги працівників тощо”, – йдеться в рекомендаціях.