October 30, 2024
Економіка

Інвестиції в центр лікування та реабілітації нейротравми Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни становитимуть понад 1 млрд грн – МОЗ

Сер 18, 2023

Київ. 18 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Інвестиції держави та міжнародних партнерів у розбудову Центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни в селищі Клевань становитимуть понад 1 млрд грн.

Як повідомило на сайті Міністерство охорони здоров’я, наразі центр є єдиним в Україні медзакладом, що приймає на реабілітацію воїнів ЗСУ після важких черепно-мозкових і спінальних травм у гострому періоді.

Проєкт розвитку центру передбачає збільшення кількості ліжко-місць із 240 до 300, оновлення обладнання та створення безбар’єрного простору.

У межах проєкту на території госпіталю побудують чотириповерховий корпус стаціонарного лікування з приймально-діагностичним відділенням і адміністративно-побутовим блоком.

На першому поверсі нового корпусу розташуються приміщення кафетерію, приймально-діагностичне та лабораторне відділення. На другому – відділення інтенсивної терапії на 16 ліжко-місць, стаціонарне відділення на 22 ліжко-місця, приміщення для персоналу та перехід до існуючого корпусу госпіталю. На третьому поверсі запроєктовані відділення інтенсивної терапії на 16 ліжко-місць, приміщення для персоналу та операційний блок на три операційні зали. На четвертому передбачені приміщення адміністрації та реабілітаційний центр на п’ять залів. Також планується будівництво вертолітного майданчика для оперативної доставки поранених захисників.

Нині загальна площа Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни становить понад 11 гектарів. До складу госпіталю входять два лікувальні корпуси, адміністративний корпус з актовою залою, корпус фізіотерапевтичного і водного лікування та відділення реабілітації. Під послуги з відновлення пацієнтів виділено 41 будиночок котеджного типу з поліпшеними умовами перебування.

Реабілітаційну допомогу в госпіталі надають вісім мультидисциплінарних команд.

“За шість місяців 2023 року лікування в госпіталі пройшли майже 3 тисячі осіб, з них 680 отримали послуги з реабілітації. Більшість пацієнтів доправили сюди з важкими травмами або інвалідністю”, – повідомило МОЗ.

Відомство нагадує, що всі послуги з реабілітації є безоплатними для людей і повністю покриваються НСЗУ в межах Програми медичних гарантій (ПМГ). Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати щонайменше 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами й більше – понад 21 день. Амбулаторна реабілітація передбачає більше ніж 14 днів інтенсивних занять, які мають тривати понад годину на добу.

Кожен пацієнт залежно від важкості травми може отримати від двох до восьми реабілітаційних циклів протягом року.