October 31, 2024
Економіка

Індійський зонд із місяцеходом у середу здійснить посадку на поверхню Місяця

Сер 23, 2023

Київ. 23 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Посадковий модуль Vikram із місяцеходом Pragyan індійської автоматичної міжпланетної станції Chandrayaan-3 (“Чандраян-3”) у середу має здійснити посадку на поверхню природного супутника Землі, повідомляє Індійська організація космічних досліджень (ISRO).

Посадку планується здійснити о 18:04 за індійським часом (о 15:34 за кч) у районі Південного полюса Місяця.

“Місія відбувається за планом”, – повідомили в організації.

Запуск ракети LVM3 з автоматичною міжпланетною станцією Chandrayaan-3 було здійснено 14 липня зі стартового майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана, розташованого на острові Шріхарікота. 5 серпня станцію було виведено на навколомісячну орбіту.

За планом організації, посадковий модуль має здійснити м’яку посадку на поверхню Місяця, потім ровер, оснащений різним дослідницьким обладнанням, з’їде з платформи та розпочне проведення хімічного аналізу поверхні природного супутника Землі. Місія місяцехода масою 20 кг розрахована на 14 земних діб.

Попередню спробу відправити на Місяць посадковий модуль і місяцехід було здійснено 2019 року в рамках місії Chandrayaan-2. Тоді орбітальний апарат зумів вийти на навколомісячну орбіту, проте через проблеми зі зв’язком фахівці не змогли скорегувати примісячення посадкового модуля, що відокремився від міжпланетної станції та розбився об поверхню Місяця.

Орбітальний апарат місії Chandrayaan-2 залишився на орбіті та продовжує збирати наукові дані про природний супутник Землі. У рамках Chandrayaan-3 такої місії не передбачено.

У разі успіху нинішньої місії Індія стане четвертою країною після колишнього СРСР, США і Китаю, яка здійснила посадку свого апарата на Місяці.