December 11, 2024
3,4 млн дітей обмежений доступ до води, 1,5 млн дітей стикаються з ментальними проблемами – Голова ЮНІСЕФ в Україні
Uncategorized

3,4 млн дітей обмежений доступ до води, 1,5 млн дітей стикаються з ментальними проблемами – Голова ЮНІСЕФ в Україні

Лис 29, 2024

Наразі близько 3,4 млн дітей в Україні мають обмежений доступ до води та санітарії, повідомив голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде.

«Ми знаємо, що близько 3,4 мільйона дітей мають проблеми з доступом до води і санітарії, особливо гостра проблема в прифронтових регіонах», – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

А тому постачання питної води та гігієнічних наборів є одним із ключових завдань для ЮНІСЕФ. Крім того, Дитячий фонд ООН працює з водоканалами над великими проектами з відновлення інфраструктури для того, щоб питна вода була доступна. За словами Мамедзаде, якщо діти безпосередньо і не наражаються на ризик воєнних дій або атак, то відсутність нормального побуту і тривога також значно впливає на їхнє ментальне здоров’я.

ЮНІСЕФ приділяє багато уваги психологічним проблемам дітей і підлітків на тлі війни.

«Це один із напрямів, де ведеться велика робота, оскільки 1,5 млн дітей в Україні сьогодні стикаються з такими проблемами, як депресія, безсоння, тривожність. Ми також знаємо, що за цю тисячу днів діти провели в укриттях від 2800 до 4800 годин, поки лунають регулярні тривоги – ці наші оцінки показують масштаб впливу війни на дітей: від початку війни вони провели в укритті в середньому від 4 до 6,5 місяців», – сказав Мамедзаде.

Він зазначив, що для психологічної допомоги дітей України вже організовується низка програм. Так, у центрах життєстійкості в місцевих громадах уже включено компоненти ментального здоров’я як базові послуги. Також ЮНІСЕФ співпрацює з українськими вишами для того, щоб готувати хороших спеціалістів з ментального здоров’я та працює зі шкільними вчителями і психологами, щоб вони могли розпізнати елементи тривожності у дітей і надати базову допомогу.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *