October 30, 2024
Економіка

Міжвідомча робгрупа з дерегуляції спростить держрегулювання продажу алкоголю і тютюну

Лип 21, 2023

Київ. 21 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжвідомча робоча група (МРГ) із дерегуляції вирішила спростити державне регулювання для продавців алкоголю і тютюну, повідомила пресслужба Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Згідно з повідомленням, МРГ вирішила цифровізувати отримання ліцензій на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними, тютюновими виробами та електронними сигаретами.

“Подавати заявки на ліцензію можна буде через “Дію”. Термін отримання ліцензії скоротять із 10 днів до одного дня. Коли це запроваджуватимуть, врахують ризики нелегальної торгівлі та незаконних ліцензій”, – наголосили в BRDO.

МРГ також визнала доцільним розробити форми для складання актів виконаних робіт для підприємців.

“Раніше практика, притаманна лише пострадянським країнам, спричиняла незручності в документообігу з іноземними країнами і вимагала витрат на підготовку зайвої документації. Згідно з оцінками “CASE Україна” за 2021 рік, наша економіка щорічно втрачала до 34 млрд грн, або 0,6% ВВП через цю вимогу”, – пояснили в BRDO.

У ньому зазначили, що це було перше засідання МРГ із розгляду регуляторних інструментів, якими займається Міністерство фінансів. Частину дозволів і ліцензій буде опрацьовано на наступній зустрічі.

Серед ключових питань порядку денного – спрощення діяльності малих виробників пива та інших ферментованих напоїв. Своє рішення з цього приводу МРГ ухвалила у відповідь на запит, який уряд отримав від профільної асоціації.

Очікується, що дерегуляційна реформа надасть змогу знизити акцизну ставку на 50%, скасує обов’язкове ліцензування оптової торгівлі пивом для малих виробників і встановить необмежений термін дії ліцензії.

Загалом на засіданні робочої групи було переглянуто 45 регуляторних інструментів у сфері компетенції Мінфіну, 30 з яких буде оптимізовано.

Як повідомляється, за п’ять місяців реформи дерегуляції уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу. До МРГ, створеної в січні 2023 року, входять, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби.

За підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” BRDO готує аналітику щодо доцільності збереження або скасування регулювань, бере участь у засіданнях МРГ та розробленні відповідних нормативно-правових актів.

Офіс ефективного регулювання закликав бізнес, що має ініціативи, ухвалення яких полегшить розвиток підприємництва в цій галузі, поділитися ідеями та заповнити форму на сайті https://deregulation.me.gov.ua.