"Центренерго" відзначає недостатність вугілля на його складах
Київ. 25 липня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – ПАТ “Центренерго” наразі забезпечено вугіллям не в повному обсязі, повідомив в. о. гендиректора компанії Віктор Спичка.
“Не в повному обсязі ми забезпечені, але бачимо потенційні шляхи вирішення питання через ДП “Укрвугілля”. Також інші сегменти внутрішнього ринку опрацьовуємо”, – сказав Спичка на пресконференції в Києві у вівторок.
Водночас він наголосив, що дуже сподівається на забезпечення сировиною саме за рахунок внутрішнього видобутку, але зазначив, що не слід забувати про “можливу зміну ситуації на вугледобувних підприємствах з урахуванням військових загроз”.
Водночас гендиректор “Центренерго” наголосив, що вугілля є пріоритетним паливом для його енергоблоків, оскільки їх більшість, а вугілля дає змогу ефективніше виробляти електроенергію з огляду на меншу її собівартість, аніж під час використання природного газу.
Водночас Спичка визнає, що робота на газі є необхідністю через недостатність вугілля як палива.
“У різні періоди кількість вугілля недостатня для того, щоб задіяти ті потужності, які необхідно задіяти для підтримання енергосистеми, то також використовуємо і природний газ. Це вже необхідність, але собівартість виробництва е/е на природному газі більша на 1 грн/кВт-год”, – пояснив керівник генкомпанії.
Він підтвердив, що “Центренерго” вже не працює з шахтами напряму, а здійснює постачання через “Укрвугілля”.
Спичка не назвав можливої потужності, з якою “Центренерго” ввійде в опалювальний сезон, зазначивши, що проєктна потужність його ТЕС – Трипільської, Зміївської та Вуглегірської – становить 6,7 МВт, але розраховувати компанія може лише на 16 енергоблоків перших двох, оскільки до Вуглегірської ТЕС із сімома енергоблоками, за його словами, “немає доступу” (м. Світлодарськ Донецької області понад рік тому потрапило в окупацію російських агресорів – ЕР).
“З міркувань безпеки не називатиму, яка саме потужність може працювати в ОЗП, але ми зробимо все, щоб вона була максимально можливою”, – запевнив Спичка.
Як повідомлялося, в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” в середині липня гендиректор ДТЕК Ільдар Салєєв зазначив, що компанія не веде переговорів із “Центренерго” щодо постачання йому вугілля, а саме постачання можливе на ринкових умовах.
За даними прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на 25 липня, на складах ТЕС акумульовано 1,5 млн тонн вугілля.
За даними з відкритих джерел, “Центренерго” необхідно до 3 млн тонн вугілля на рік.