"Кернел" розпочав закупівлю арабських добрив, які доставлятимуть із польських портів в Україну
Київ. 2 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Агрохолдинг “Кернел”, одна з найбільших агрокомпаній в Україні, в порту Гданська (Польща) спільно з партнерами прийняв два судна з Йорданії та Марокко з калійними і комплексними добривами від виробників Arab Potash Company та ОСР, повідомила пресслужба агрохолдингу.
“Раніше українська індустрія залежала від білоруських і російських виробників. Сьогодні ми продовжуємо активно вибудовувати альтернативні ланцюги постачання”, – написала компанія у фейсбуці.
За її інформацією, перед початком співпраці з виробниками фахівці Kernel Lab апробували добрива.
“Агросектор нашої країни отримає дійсно якісну продукцію. Добрива вже прямують до українських аграріїв. З порту до українського кордону, а потім, після перевалки на широку колію, на поля, щоб забезпечити стабільність агропромисловості та економіки країни в цілому”, – резюмували в “Кернелі”.
Агрохолдинг “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%). Компанія є одним з найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Крім того, агрохолдинг вирощує агропродукцію та реалізує її.
Найбільший співвласник “Кернела” через Namsen Ltd. – український бізнесмен Андрій Веревський, який цього року в рамках викупу і делістингу компанії з Варшавської фондової біржі збільшив свою частку з 41,3% до 74,05%.
Чистий прибуток “Кернела” за дев’ять місяців 2023 ФР (липень-2022 – березень 2023 року) зріс на 36% – до $437 млн за падіння виручки на 45% – до $2,715 млрд.
Як повідомлялося, “Кернел” днями повідомив про пошкодження 40% потужностей зберігання і перевалки зерна в порту “Чорноморськ” унаслідок ракетної атаки з боку Росії в ніч на 19 липня, для відновлення цих активів знадобиться щонайменше 12 місяців. Крім пошкоджень інфраструктури під час цієї атаки, під час пожежі в порту “Чорноморськ” частково знищено та пошкоджено 60 тис. тонн зерна, підготовленого до завантаження на великотоннажне судно Alexis, що мало вирушити до Китаю.
Джерело: https://www.facebook.com/photo/?fbid=672964754871470&set=pcb.672965051538107