October 30, 2024
Політика

Британська влада конфіскувала майно старшої дочки експрезидента Узбекистану Карімова вартістю понад 20 млн фунтів

Сер 9, 2023

Київ. 9 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Бюро боротьби із шахрайством в особливо великому розмірі (Serious Fraud Office, SFO) Великої Британії конфіскувало три об’єкти елітної нерухомості, які належали Гульнарі Карімовій – старшій доньці експрезидента Узбекистану Іслама Карімова, повідомляють у середу узбекистанські ЗМІ з посиланням на заяву британського наглядового відомства.

Йдеться про дві квартири в престижному районі Лондона Белгравія та особняк у графстві Суррей. Їхня вартість оцінюється у більш ніж 20 млн фунтів стерлінгів.

Як заявляє бюро, цю нерухомість Гульнара Карімова та її сім’я придбали на доходи від корупційної діяльності в Узбекистані.

“SFO стверджує, що Карімова отримала сотні мільйонів доларів у вигляді хабарів від телекомунікаційних компаній у період із 2004 до 2012 року в обмін на те, що допомогла їм отримати доступ до ринку в Узбекистані”, – наголошується в повідомленні бюро.

SFO у жовтні 2018 року подало судовий позов про вилучення британських активів Карімової, включно із зазначеними трьома об’єктами нерухомості. Як випливає з повідомлення відомства, Верховний суд Великої Британії 8 серпня задовольнив цей позов.

Як повідомлялося, Гульнара Карімова відбуває покарання в колонії в Узбекистані.

У серпні 2015 року Карімову було засуджено за вимагання та ухилення від сплати податків, а 18 грудня 2017 року в межах ще однієї справи їй було призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 10 років. У березні 2020 року Ташкентський міський суд у кримінальних справах збільшив термін ув’язнення Карімової до 13 років і чотирьох місяців у рамках нової кримінальної справи про створення злочинного співтовариства, вимагання та розкрадання.

Загальну суму активів, пов’язаних із Гульнарою Карімовою, у Швейцарії, Франції, США та низці інших країн оцінюють у більш ніж $1,3 млрд. Уряд Узбекистану намагається повернути частину з них.

У грудні 2017 року Мінфін США вніс Карімову до санкційного списку за “глобальним законом Магнітського”. За даними Мінфіну, Карімова “очолювала потужний синдикат організованої злочинності, який залучав державні суб’єкти до експропріації бізнесу, монополізував ринки, вимагав хабарі”.