Борги американців за кредитними картками сягнули рекордних $1,03 трлн – дослідження
Київ. 9 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сукупна заборгованість громадян США за кредитними картками в другому кварталі збільшилася на 16,2% в річному вираженні і досягла рекордної позначки в $1,03 трлн, йдеться у звіті Федерального резервного банку Нью-Йорка.
Порівняно з першим кварталом поточного року, за підсумками якого показник уперше перевищив $1 трлн, зростання становило 4,6%.
Заборгованість за кредитними картками – категорія боргу, що зростає найшвидше. Загальна заборгованість домогосподарств за визначений період піднялася лише на 0,1% і становила $17,06 трлн.
Одночасно збільшуються і темпи видачі кредитних карток: так, за підсумками минулого кварталу було відкрито 24 млн відповідних рахунків, а частка американців, які мають хоча б одну кредитну картку, наблизилася до значення в 69%.
З 2019 року кількість нових кредитних рахунків зросла на 70 млн, що, поряд із підвищенням відсоткових ставок (наразі середня ставка становить 20,93%), є однією з причин зростання заборгованості.
Однак основним чинником від’ємної динаміки виступає високий рівень споживчих витрат. Це ускладнює боротьбу Федеральної резервної системи з інфляцією і загрожує рецесією, якщо боргове навантаження американців вийде з-під контролю.
Для того, щоб економіка стала на здорові рейки, витрати населення в реальному вираженні мають помітно знизитися, вважає Венді Едельберг, старший науковий співробітник відділу економічних досліджень Інституту Брукінгса.
Паралельно зі зростанням заборгованості збільшується частка прострочень за виплатами, що перевищують 30 днів: у минулому кварталі показник оновив 11-річний максимум, становивши 7,2%.
Водночас загалом відсоток прострочених заборгованостей усіх видів перебуває в межах історичних норм. Тривожна динаміка прострочень зазвичай спостерігається під час зростання безробіття, коли власники кредитних кард позбавляються можливості сплачувати борги, однак наразі ринок праці демонструє стійкість – зокрема, в липні безробіття знизилося до 3,5%, зазначає Едельберг.