Понад 80% українців вважають Україну успішною державою – опитування
Київ. 27 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Абсолютна більшість опитаних жителів (82%) вважають Україну успішною державою, свідчать дані соціологічного дослідження групи “Рейтинг”.
Так, 42% респондентів відповіли на відповідне запитання “однозначно так” і 40% – “скоріше так”. При цьому лише 16% – протилежної думки.
Презентація соціологічного дослідження групи “Рейтинг”, проведеного на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості 6-11 червня 2023 року, відбулася в пресцентрі агентства “Інтерфакс-Україна” у вівторок.
Більше половини опитаних українців (56%) вважають основною ознакою успішної держави сильну армію. Третина вважають такими ознаками розвинену економіку, верховенство права та єдність суспільства, по 19% – соціальний захист громадян і міжнародний авторитет країни. По 14-16% – сучасну науку і технології, політичну стабільність, рівноправне суспільство. 11% вважають таким чинником національну ідею.
Оцінки найпріоритетніших напрямів розвитку країни після війни показали, що фактор безпеки та соціальний захист є домінуючими. Так, 77% визначили, що пріоритетом після війни в Україні має стати розвиток військової промисловості, зміцнення кордонів і реформування. 70% вважають пріоритетом зростання зарплат і пенсій, доступність медицини, матеріальну допомогу малозабезпеченим. Інновації в державі (нові технології, енергозбереження, науку та освіту) пріоритетом вважають 44% опитаних.
Згідно з опитуванням, більшість опитаних (58%) зазначили, що заради перемоги готові зазнавати труднощів через війну декількох років. 11% зазначили, що готові потерпіти близько року, 12% – декілька місяців. Не готові терпіти труднощі – 11% опитаних, найбільше – серед бідних верств населення (23%).
Медицина (50%), військова промисловість (46%), будівництво (43%), сільське господарство (38%) та освіта і наука (34%) – сфери економіки, які, на думку респондентів, мають розвиватися насамперед після війни в Україні. 23% вважають, що пріоритетом розвитку має бути важка промисловість і металургія, 15% – IT-сфера.
Молодь (50%), військові та ветерани (46%) – категорії населення, які, на думку більшості респондентів, найбільше сприятимуть ефективному розвитку українського суспільства в майбутньому. 30% опитаних вважають, що це мають бути науковці, інноватори, 26% – волонтери, 25% – підприємці малого та середнього бізнесу, 16% – громадські діячі, по 13% – політики або керівники великого бізнесу, підприємств. По 8% вважають такими представників місцевої влади або священнослужителів, 6% – журналістів, блогерів.
Соціологічна група “Рейтинг” 6-11 червня 2023 року провела дослідження “Стійкість під час війни та у поствоєнний період: на що опираються українці”. Методом CATI (телефонні інтерв’ю) було опитано 1200 респондентів серед населення України від 18 років на всій території, за винятком тимчасово окупованих Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,8%. Опитування проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості.