Компанія DIM ввела в експлуатацію 80,5 тис. кв. м у 2024 році, у 2025-му планує побудувати понад 100 тис. кв. м
Компанія DIM ввела в експлуатацію 80,5 тис. кв. м 2024 року, у планах на 2025-й введення в експлуатацію понад 100 тис. кв. м, повідомив керуючий партнер компанії Олександр Насіковський агентству «Інтерфакс-Україна».
«Згідно з останніми даними ЛУН, у Києві за 12 місяців (перший-третій квартали 2024 року плюс четвертий квартал 2023-го) було введено в експлуатацію 10,7 тис. нових квартир. Майже 10% цієї цифри – об’єкти компанії DIM. У 2024 році ми ввели в експлуатацію 1191 квартиру загальною площею 80 467 кв. м у трьох комплексах: «Новий Автограф», Lucky Land і Park Lake City», – повідомив він.
Насиковський також зазначив, що цього року компанія почала будівництво нового комплексу преміум сегменту The One у Києві на вул. Мечникова, 7б. Комплекс на 140 квартир, згідно з концепцією, зможе запропонувати сервіс 5-зіркового готелю, передбачені панорамні краєвиди на 360 градусів, закрита територія з цілодобовою охороною, підземний паркінг з автоліфтами, громадський простір у 1400 кв. м, дві концептуальні тераси Front Yard, Secret Garden і відкритий басейн.
«Це перший в Україні житловий проєкт із nano-очищенням води та hepa-фільтрацією повітря. Завершити будівництво комплексу плануємо в другому кварталі 2028 року», – зазначив керуючий партнер компанії DIM.
У 2024 році DIM успішно залучив цільове фінансування від вітчизняних стратегічних інвестиційних партнерів щодо розвитку діючих і перспективних об’єктів.
«Згідно з підписаною угодою, ми поки що не розголошуємо суму інвестицій та імена українських інвесторів, однак можемо сказати, що це свідчить про високу довіру до нас і впевненість у майбутньому України. Віримо в Україну і продовжуємо будівництво шести своїх комплексів: «Метрополіс», Park Lake City, Lucky Land, А136 Highlight Tower, Olegiv Boutique Residence і The One», – наголосив Насіковський.
Щодо планів на 2025 рік керуючий партнер повідомив про старт нового заміського проєкту преміум-класу (локація і бренд поки що не оголошуються), а також плани введення в експлуатацію значного обсягу житла.
«У 2025 році плануємо здати в експлуатацію понад 100 тис. кв. м: комплекс A136 Highlight Tower, будинок №3 комплексу «Метрополіс», будинок №4 екокомплексу Lucky Land, та будинки 1.5, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 району VITA і будинки 1.1 та 1.3 району AQUA в заміському комплексі бізнес-класу Park Lake City», – перерахував експерт.
Насіковський зазначив, що серед трендів 2024 року ринку нерухомості основним є те, що споживачі поступово адаптувалися до викликів воєнного часу.
«Якщо ще 2023 року після ракетних обстрілів українських міст активність на ринку зупинялася майже на тиждень, то цьогоріч ми бачимо, що поточні воєнні дії хоч і чинять, проте вже не такий вплив на активність покупців на ринку. Люди почали жити тут і зараз і будують плани на майбутнє», – повідомив він.
Також експерт констатував істотний вплив на ринок нерухомості держпрограм «єОселя» та «єВідновлення». За його даними, з моменту приєднання компанії DIM навесні цього року до програми «єОселя», близько 30% запитів до офісів продажів DIM стосуються саме цієї програми, з них приблизно 10% переходять до реальних угод. На початку вересня 2024 року було укладено першу угоду в межах держпрограми «еВідновлення» в еко-місті Lucky Land.
«Держпрограми продовжують підтримувати активність на ринку житлової нерухомості сьогодні і впливатимуть на це у 2025 році. Але основна зміна на ринку нерухомості 2024 року – податкові зміни (підвищення військового збору до 5%), запроваджені наприкінці 2024 року, які матимуть кілька важливих наслідків для ринку житлової нерухомості», – зазначив він.
Насіковський констатував, що підвищення військового збору призведе до збільшення витрат виробників будматеріалів, логістів, підрядників та інших учасників ринку і, як наслідок, підштовхне зростання ціни квадратного метра в новобудовах. Крім того, це вплине на вибір покупців, які зараз розглядають житло як інструмент інвестиції, вони можуть почати шукати альтернативні варіанти для вкладення своїх коштів.
«Однак, незважаючи на ці виклики, ми залишаємося оптимістами і бачимо, що ринок нерухомості продовжує поступово адаптуватися і знаходити нові можливості для розвитку», – резюмував він.
Щодо поведінки тих покупців, які обирають житло для себе, то, за спостереженнями Насіковського, у 2024 році частина з них розпочали переорієнтацію із вторинного ринку на ринок новобудов.
«Цьому сприяють не тільки держпрограми «еОселя» та «еВідновлення», а й власні фінансові програми від забудовників. Наприклад, компанія DIM розвиває внутрішні програми кредитування, пропонує гнучкі умови купівлі та збільшує терміни розстрочки як альтернативу держпрограмам», – повідомив він.
У DIM діють програма розстрочки до 5 років з першим внеском від 20%; програма з гнучкими умовами оплати, коли покупець сплачує перший внесок від 30% до моменту завершення будівництва, а решту суми сплачує протягом двох років після готовності об’єкта.
«Також уперше на ринку нерухомості, DIM запровадив програму фінансової гарантії – у договірних умовах між інвестором і компанією ми вписали штрафні санкції в розмірі 0,03% на користь клієнта за кожен прострочений день згідно з графіком готовності об’єкта. Програма вже діє в комплексах A136 Highlight Tower, Olegiv Boutique Residence і Park Lake City. Працюємо над впровадженням фінгарантії в інших наших проєктах»,- повідомив Насіковський.
Що стосується вимог покупців до об’єктів, то на першому місці залишається безпека та енергонезалежність.
«Наявність системи контролю доступу, відеоспостереження, охорони, і особливо підземних паркінгів або укриттів – основні запити кожного другого покупця. Дедалі частіше звертають увагу на енергонезалежність будівель, наявність сонячних панелей, генераторів, систем безперебійного живлення енергії, тепла і води, що забезпечують автономність будівель», – зазначив експерт.
Водночас він наголосив, що загалом майбутні мешканці, як і до війни, велику увагу приділяють інфраструктурі всередині та навколо житлових комплексів, наявності зелених зон, сучасних дитячих і спортивних майданчиків, шкіл і дитячих садків, а також зручному транспортному сполученню. Люди зараз частіше шукають житло для себе, тому обирають проєкти з концепцією «15-хвилинного міста».
«За умови продовження активної фази війни у 2025 році ринок житла суттєво не зміниться. Проте вже очевидно, що вартість новобудов зросте в середньому на 15-20%. Серед причин – зміни в оподаткуванні, інфляція, підвищення вартості будівельних матеріалів. Сподіваємося, що попит поступово збільшуватиметься, а держпрограми його стимулюватимуть», – резюмував Насіковський.