Колектив “Харківобленерго” за час війни скоротився на 20% – директор з персоналу
Під час повномасштабної війни колектив АТ “Харківобленерго” скоротився на 20%, який компанія поповнює за рахунок різних форм навчання, передає Енергореформа.
Про це повідомив директор з персоналу компанії Сергій Вовк під час першого засідання Ліги енергетичного розвитку України в Києві, присвяченому кадрам в енергетиці.
“Ми є прифронтовою зоною, по всьому периметру якої постійно відбуваються бойові дії. У звʼязку з цим значна кількість працівників виїхала за межі регіону і ми стикнулися з дефіцитом персоналу. З орієнтовної кількості 6 тис. персоналу ми втратили 1 200 працівників, тобто скорочення команди склало 20%. В результаті на сьогодні нами затребувані абсолютно всі спеціальності “в полі”, серед яких, зокрема, електромонтери, фахівці з обслуговування кабельних мереж”, – зазначив Вовк.
За його словами, підготовка кадрів для “Харківобленерго” відбувається в форматі дуальної освіти в рамках підписаних угод, зокрема, з Харківським політехнічним інститутом, Харківським національним університетом радіоелектроніки, а також власними силами товариства.
За даними Вовка, у 2023 році навчання пройшли майже 1500 працівників компанії, з яких у Центрі підготовки персоналу – 1000 фахівців, у спеціалізованих навчальних закладах – понад 400 осіб. За 10 місяців 2024 року ще майже 1500 працівників пройшли відповідне навчання з підвищення кваліфікації.
“Важливою проблемою є суттєве погіршення освітнього рівня учнів шкіл та студентів після переходу на “дистанційку”. Плюс величезна кількість дітей шкільного та студентського віку виїхали з країни. Ми втратили великий прошарок майбутніх спеціалістів, який треба надолужити. Тому ведемо активний пошук співробітників через Держслужбу зайнятості, соціальні мережі”, – пояснив директор з персоналу.
Він додав, що на певні посади компанія бере навіть без досвіду роботи.
“Якщо людина готова працювати, то вона проходить навчання, складає іспити, і потім вже може обійняти вищу посаду, ніж та, яку ми пропонуємо їй на початку”, – уточнив Вовк.
Як було зазначено під час засідання Ліги енергетичного розвитку, ринок праці в енергетиці в найближчі 10 років потребуватиме, за різними оцінками, від 60 до 80 тис. нових працівників, водночас нинішні освітні можливості дозволяють підготувати лише 10 тис. фахівців.
“Спілкуючись з енергетиками, я чую про колосальний попит на вже підготовлених фахівців, які можуть швидко адаптуватися та активно працювати. Одним з важливих шляхів підготовки таких спеціалістів є дуальна освіта, але вона потребує підтримки з боку держави. Треба оперативно усунути будь-які законодавчі перепони і полегшити процедури, адже майбутні енергетики мають навчатися у вишах і паралельно працювати на підприємствах, набуваючи досвід і отримуючи зарплату”, – вважає директор з розвитку інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна ” та засновник ГО “Клуб експертів” Максим Уракін.
Довідка: Ліга енергетичного розвитку України (ЛЕРУ) – громадська організація, заснована журналістами та комунікаційниками Олександром Голіздрою та Сергієм Шевченко, з метою підвищення ефективності комунікацій та діалогу між всіма стейкхолдерами енергоринку.