Захід почав використовувати досвід Китаю із самозабезпеченням у постачанні ресурсів – глава Rio Tinto Group
Лондон. 18 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Країни Заходу перейняли політику КНР у сфері забезпечення металами і мінералами і почали домагатися самозабезпечення з ними, заявив в інтерв’ю Financial Times генеральний директор австралійсько-британського концерну Rio Tinto Group Джейкоб Стаусхольм.
“Коли Китай створює галузь індустрії, він вибудовує стійкий канал поставок. А Захід покладається на ринок і на принцип поставок матеріалів точно в строк (…) Китай перебуває в хорошому становищі, тому що планує. Захід тепер починає робити те, що Китай завжди історично робив”, – сказав він.
Він зазначив, що, якщо західні країни хочуть отримати нову енергетику, скоротити викиди парникових газів, їм потрібні екологічні “зелені” технології, які неможливо отримати без розвитку гірничодобувної галузі. Стаусхольм також сказав, що зараз тривають активні обговорення, як спростити процес видачі ліцензій на видобуток ресурсів.
Стаусхольм також запевнив, що Rio Tinto Group – друга за величиною у світі транснаціональна гірничо-металургійна компанія – не зазнає тиску з боку західних урядів через ведення справ із КНР.
Financial Times нагадує, що за останні десятиліття видобуток і перероблення мінеральної сировини перемістилося до країн, що розвиваються, включно з КНР, де дешевша робоча сила, а екологічні нормативи – м’якші. Однак тепер країни Заходу намагаються скоротити залежність від Китаю в постачанні ресурсів. Проте КНР домінує в постачанні багатьох мінералів, потрібних для таких “зелених” технологій, як акумулятори для електромобілів і сонячні батареї.
Водночас влада США прогнозує, що попит на рідкоземельні метали, а також на літій і кобальт зросте на 600% за наступне десятиліття. При цьому Китай володіє більшістю потужностей з видобутку і переробки цих металів.