У ДАР з'явилася можливість приєднувати до фермерського господарства орендовані у пайовиків землі
Київ. 18 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Державному аграрному реєстрі (ДАР) додано функцію приєднання до кабінету фермерського господарства (ФГ) земель громадян України – членів ФГ, повідомили у пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства.
“Для категорії ФГ така функція була чи не найочікуванішою та найзатребуванішою. З огляду на це, Мінагрополітики за підтримки Світового банку та ЄС спромоглося побудувати та реалізувати цей унікальний інструмент у ДАР”, – процитувала пресслужба заступника міністра агрополітики з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Дениса Башлика.
Згідно з повідомленням, новий функціонал надасть змогу фермерським господарствам отримувати через ДАР допомогу на всі землі у складі ФГ, зокрема ті, що належать громадянам – членам фермерського господарства на праві власності, користування.
У кабінеті аграрія ДАР для цього додано новий розділ “Фермерське господарство”, де представник ФГ юридичної особи або фізособа-підприємець (ФОП) – засновник сімейного фермерського господарства можуть розмістити заявку на приєднання до кабінету ФГ земельних ділянок від громадян України членів або засновників фермерського господарства.
У Міагрополітики також пояснили алгоритм приєднання орендованих земель до фермерського господарства, згідно з яким представник ФГ як юридичної особи або ФОП – засновник СФГ мають надіслати через ДАР запит на приєднання відповідних земельних ділянок до фізичних осіб, зазначити ІПН громадянина, ділянки від якого він хоче приєднати до кабінету ФГ, та додати документи, які підтверджують право користування цими ділянками (статут або договір про створення фермерського господарства).
Другий крок – підтвердження в кабінеті ДАР запиту фізичною особою, якій належить запитувана земельна ділянка на підставі права власності або перебуває в неї в оренді. Обов’язковою умовою є наявність у ДАР прикріплених до ділянки документів, що підтверджують право власності або користування.
Третій крок – затвердження заявки представником ФГ як юридичною особою або фізособою – засновником СФГ. Після цього ділянки громадян України стають частиною земельного банку ФГ/СФГ у ДАР. Вони враховуються при обчисленні загальної площі землі в користуванні, а також можуть брати участь у програмах підтримки.
За необхідності заявка на приєднання земельних ділянок до кабінету ФГ/СФГ може редагуватися, а також анулюватися за згодою обох сторін. Проте з моменту її подання на підтримку і до моменту завершення її розгляду змінити статус таких ділянок неможливо. До того ж одну ділянку можна подати на отримання держпідтримки в межах однієї програми лише один раз.
У пресрелізі зазначено, що цей функціонал реалізовано в рамках пілотного проєкту Мінагрополітики та Світового банку з підвищення доступності банківського фінансування для малих агровиробників через ДАР.
Державний аграрний реєстр – єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Кожен, хто зареєстрований у системі, може подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів. Впровадження ДАР відбувається за підтримки Європейського Союзу та Світового банку.
Джерело: https://minagro.gov.ua/news/u-dar-dodano-funkciyu-priyednannya-do-kabinetu-fermerskogo-gospodarstva-zemel-gromadyan-ukrayini-chleniv-fg