Новий екіпаж китайської орбітальної станції проведе свій перший вихід у відкритий космос найближчим часом – CMSA
Пекін. 19 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Екіпаж місії “Шеньчжоу-16” найближчим часом здійснить свій перший вихід у відкритий космос з борту національної орбітальної станції Китаю “Тяньгун” для проведення монтажних робіт на її поверхні, повідомило Управління програми пілотованих польотів КНР (CMSA).
“Уже скоро. Готується вихід у відкритий космос членів екіпажу “Шеньчжоу-16”, – повідомило в середу управління.
Імена тайконавтів, які візьмуть участь у позакорабельній діяльності, і цілі виходу в повідомленні не розкриваються.
Екіпаж пілотованого корабля “Шеньчжоу-16” прибув на станцію 30 травня. До його складу входять Цзін Хайпен (командир корабля), Гуй Хайчао (фахівець із корисного навантаження) і Чжу Янчжу (бортінженер). Після прибуття на орбітальну лабораторію вони змінили попередній екіпаж – “Шенчьжоу-15”, який перебував на станції з листопада 2022 року і повернувся на Землю в червні цього року.
Ця місія стала п’ятою за рахунком експедицією тайконавтів на “Тяньгун”. За планом місії, тайконавти мають провести безліч наукових і технічних експериментів і тестів, а також здійснити кілька виходів у відкритий космос для здійснення монтажних робіт за територією станції.
Будівництво орбітальної лабораторії “Тяньгун” почалося у квітні 2021 року з виведення на орбіту базового модуля станції “Тяньхе”.
У 2022 році до нього по обидва боки пристикували два лабораторні модулі – “Меньтянь” і “Веньтянь”, які використовують для проведення наукових досліджень та експериментів в умовах невагомості. Про початок повноцінної експлуатації та закінчення будівництва станції було оголошено наприкінці минулого року.
Загальна вага станції “Тяньгун”, розташованої на висоті 400 км, становить близько 90 тонн. Вона вп’ятеро менша за Міжнародну космічну станцію і здатна на постійній основі приймати трьох членів екіпажу (і до шести під час зміни екіпажів). Термін експлуатації китайської космічної станції становить близько 10 років.