November 5, 2024
Економіка

Зростання перевезень СПГ призвело до збільшення викидів від судноплавства в Європі у 2022 р. на 3%

Лип 20, 2023

Київ. 20 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Викиди від морських перевезень у Європі у 2022 році зросли на 3% і становили 128,2 млн тонн, наблизившись до допандемійного рівня в 133,7 млн тонн, ідеться в дослідженні Європейської федерацій транспорту і навколишнього середовища (Transport&Environment, T&E).

Викиди вуглекислого газу від судноплавства досягли максимуму за три роки, зазначається в роботі. Згідно з експертами, основними джерелами їхнього збільшення стали вантажні судна і контейнеровози, а також газовози і круїзні лайнери.

За оцінками дослідників, швейцарська судноплавна компанія MSC минулого року викинула майже 10 млн тонн CO2, що зробило її 11-м за величиною джерелом забруднень у Європі. За нею йдуть французька CMA CGM (5,5 млн тонн), данська Maersk (5,2 млн тонн), китайська COSCO (3,8 млн тонн) і німецька Hapag-Lloyd (3,3 млн тонн).

“Основною тенденцією вантажоперевезень у 2022 році стало збільшення обсягів перевезень скрапленого природного газу (СПГ), які минулого року зросли на 58%. Мірою того, як Європа посилила санкції щодо російської нафти, прагнення Європи імпортувати СПГ призвело до значного збільшення морських викидів”, – наголошується в аналітичній роботі.

Також викиди вуглекислого газу від круїзних суден у 2022 році збільшилися майже вдвічі порівняно з 2021 роком, коли туризм ще відчував наслідки пандемії. Лайнером, який найбільше забруднює довкілля, став MSC Grandiosa, на частку якого припало понад 130 тис. тонн CO2, що можна порівняти з викидами невеликого міста, зазначають експерти.

Як повідомив менеджер T&E із морських перевезень Джейкоб Армстронг, вуглецеві викиди сягнули трирічного максимуму, оскільки судноплавні компанії продовжують працювати на повну потужність, а європейські судноплавні гіганти разом із вугільними електростанціями та авіакомпаніями – одні з найбільших забруднювачів континенту. “Але тоді як усі чули про Ryanair, звичайна людина навіть не знає, що таке MSC”, – зауважив він. На його думку, без більш суворих правил судноплавні компанії продовжуватимуть ігнорувати інвестиції в ефективність і екологічно чисте пальне.